Czy informatyka to przedmiot na czasie?

Im wcześniej zaczniesz przygodę z nauką informatyki, tym lepiej. Dlaczego? Bo to niezwykle użyteczny przedmiot, który ułatwi ci życie, nawet gdy nie zdecydujesz się na podjęcie kariery zawodowej związanej z tą dziedziną wiedzy. Obecnie jesteśmy świadkami ogromnych zmian na świecie opierających się na cyfryzacji i digitalizacji. W przyszłości nacisk na nowe technologie i działania w sieci mają być jeszcze większe. Dlatego warto zapoznać się z podręcznikiem Informatyka na czasie 1, który ułatwi nam wejście do tej ścisłej dyscypliny, a także wskaże najpopularniejsze kierunki rozwoju.

Od edytora tekstów do programowania

Jaką wiedzę znajdziemy w podręczniku? Uczniowie pierwszych klas szkół ponadpodstawowych będą mieli szansę zapoznać się z podstawami grafiki komputerowej, ale i dowiedzą się, jak wygląda projektowanie stron internetowych, praca z różnymi edytorami tekstu czy ile czasu tak naprawdę zajmuje tworzenie prezentacji. Nie mniej istotnym tematem, który zostanie poruszony na zajęciach, będzie bezpieczeństwo w sieci. Podczas tych lekcji młodzież przekona się, jak działają hakerzy oraz jakie zabezpieczenia uchronią nas przed ich atakami.

Dodatkowe treści

Większość tematów została zilustrowana kolorowymi i funkcjonalnymi infografikami czy rysunkami. Materiały wizualne wiele ułatwiają, zwłaszcza w przypadku tych zagadnień, które wymuszają użycie naszej wyobraźni. Oczywiście, zanim będzie możliwe przejście do części praktycznej, uczniowie muszą zapoznać się i zrozumieć wiedzę teoretyczną. Bez niej poruszanie się po obszarach informatyki okazałoby się z dużym prawdopodobieństwem zbyt skomplikowane. A co z dodatkowymi treściami? Twórcy podręcznika postarali się także i o nie. W tym segmencie znajdziemy więc takie tematy jak: złącza komputerowe, podstawy języka programowania, cyberbezpieczeństwo, prawa autorskie w sieci czy nowe technologie. Warto zaznaczyć, że uczniowie przy informatycznych projektach mają możliwość pracy w grupie lub zdecydować się na samodzielne działanie.